kolmapäev, Mai 31, 2006

Brno: odav olu!

Oh yllatust - Tsehhis on odav olu! Poest saab yhe pudeli alates 3.90'st, kuhu lisandub pudeli eest veel 3 kohalikku krooni, mis teeb siis hinnaks kokku umbes 7 kohalikku krooni. Eesti rahas 3.50 pudel, lihtne kahega jagamine, mis teeb siinse elu suhteliselt lihtsamaks ja vorreldavamaks Eestiga. Pubides varieerub hind ypris suures ulatuses - koige soodsam on olnud 17 kohalikku krooni ja hinnad loppevad umbes 28 krooni kandis. Turistidele moeldud kohtades voib see aga palju kallim olla.
Aitab ollest, olen ju siin palju tahtsamal eesmargil. Suurem osa loenguid, mis me siin saame on enamjaolt labitud ja proovitud asjad. Osad loengud on ikka vaga norgad ja nimes sisalduvast intensiivsusest ei ole haisugi. Ei siiski on - selline ollelohnaline hais.Mida veel? Et siin elus pysida tuleb omandada yks vaga oluline oskus - bulkaloige. See viimane o-taht peaks olema kriipusga. Aga mida see tahendab? Sa pead oskama loigata pikliku saia - bulka - kattejuhtuva noaga pikuti pooleks, sest sellest soltub sinu toitumus.
Aga WC'd on siin tais automaatikat liikumisandurite naol. Napuga peab puutuma ainult vaheseid asju... Seebi osas ei ole veel automaatikat kohanud, aga kuna seda pea mitte kuskil ei ole, siis ei ole vaja ka seebi parast asjata kyynitada.
Ykspaev kaisime yhes popis ollekas, kus tehakse oma olut. Sealne WC nagi vaga stiilipuhas valja: 2 vaikest kabiini ja umbes 20 pissuaari seinas ning koik taiesti automatiseeritud.
Nii jarjekordne praks saab labi ja praegu lopetan. Laupaeval tagasi Eestisse ja ehk juba pyhapaeval jouan siia ka moned pildid juurde panna.

teisipäev, Mai 23, 2006

Brno: sai!

Tervitused. Kolmas paev Brnos ja umbes 1,5 nadalat veel. Kuidas voib nii palju saia syya? Hommikul, ohtul ja lounal - kogu aeg on saiad kaeparast. Me siin juba arutasime, et kas neil on kohulahtisti ka kuidagi markamatult menyyse integreeritud. Kahtlused jaid pidama yhe kahtlase supi peale, mida lounal syyakse ja mis yldisesse konteskti ei tunud yldse sobituvat.
Muus osas on koik korras paar loengut ja praksi juba kuulatud ja asi voib jatkuda. Lugejatele teadmiseks, et olen kuni 3nda juunini Brnos yhes GIS'i alases suvekoolis.
Veel yks positiivne asi. Vaatasin Eesti Posti lehte ja teenus Minu Mark on yleval. Positiivne selleparast, et seal on demona ka yks minu pilt.

neljapäev, Mai 18, 2006

Hilisel tunnil

Inimesed on väga huvitavad - ei, ma ei tee nalja - ja viimasel ajal on juhtunud minuga väga erinevaid asju. Sündmusi on kuidagi palju... Mõtlesin koduteel, et lähen käin korra Zavoodist läbi, et varsti tuleb väike paus. Jäin sinna plaanitust pikemaks. Kell neli koju jõudnuna pidin aga hakkama retsensiooni tegema. Ma olen selles oas uskumatult lasik olnud, kuidagi ei taha ja viitsi... Baruto viitsib - jõudu talle!
Muusika on lahe... nii tore on ennast vahest muust maaimast ära lõigata... näiteks pimedal koduteel, kuigi seda pimedat aega on praegu päris vähe. Praegugi on väljas täiesti valge juba... päike on vist juba tõusnud. Nii, natuke veel pingutada ja siis lähen magama... retsensioon on pastakast peaaegu välja imetud.

kolmapäev, Mai 17, 2006

Geo-Geo ja 10000

Täna oli Geo-Geo jalka ja esimest korda olid osalemas ka naiste võistkonnad. Mõlemal juhul võitsid geograafid, meeste osas 3:2 ja naiste skoor vastavalt 4:0.

Mina jõudsin selle käigus aga ühe teise tähiseni. Minu fotokas ületas 10000 pildi piiri. Kulus mul selleks 1 aasta, 1 kuu ja 3 päeva. Minu tulemus kahvatuks täiesti aga Selle ees: 12 tunniga 20 000 pilti. Õnneks selles osas ma ei võistle.Varsti läheb põnevaks. XXII SELLi mängud hakkavad. Olen seal atashee Läti Ülikooli maadlejatele ja ujujatele. Avatseremoonial kannan vist ka Läti lippu... :) Viimasel ajal on päris palju juhtunud...

teisipäev, Mai 16, 2006

Fotolaager

Paar pilti nädalavahetusel toimunud fotolaagrist Soomaal.neljapäev, Mai 11, 2006

Landsati pilt

Digifotograafia kursuse raames anti ülesandeks katsetada satelliitpiltide töötlust/vormistamist. Panen siia ühe natuke ilustatud tulemuse. See on kokku pandud erinevate kanalite piltidest. Sinise tooni jaoks kasutasin näiteks Landsati 5. kanali (keskmine infrapunane) ja 1. kanali vahet pööratud kujul. Rohelise ja punase joaks vastavaid Landsati kanali analooge. Mere ja maa osas on värve veel mõnevõrra eraldi töödeldud. Paari filtriga on lisatud rannale ja metsale reljeefsust.
Kas tunnete koha ära? :pNädalavahetusel lähen Soomaale pildistama, ootan huviga. Pärast saate ehk ka tulemusi näha.

Tehas

palju huvitavat juttu ja teemasid käis läbi - oli tore õhtu. Ring lõppes traditsiooniliselt Zavood'is. Tegin mõned pildid ka, üks neist on alljärgnev :)

teisipäev, Mai 09, 2006

Siimu juures vol 2

laupäev, Mai 06, 2006

Vana saun

Pildiloleva saunaga seovad mind päris mitmed mälestused. Aga mitte sellest, ega ka sauna kurvast saatusest ei tahaks ma praegu rääkida. Tahaks rääkida millestki hoopis muust, aga ma ei taha teha seda siin... ja teile kõigile... Tahan sellest rääkida sulle - sulle, kelle olemasolust ma midagi ei tea...