esmaspäev, November 29, 2004

zup

reede, November 26, 2004

Vahelduseks...

...fotodele pane siia ühe hoopis ühe fragmendi minu tehtud ilustratsioonist oma lõputöö jaoks. Üks põhjus on tegelikult selles, et juba mõnda aega napib mul häid fotosid, mis ka teistele, peale minu enda, võiks midagi pakkuda...


teisipäev, November 23, 2004

Lapsepõlve mängumaaVaatasin ETV'st dokumentaalfilmi Iraagist...päris jõhker, mitte et ma varem seda arvanud ei oleks. Leidsin hoopis sellise pildi. Lapsepõlves sai selles majas nii mõndagi korda saadetud. Asub see Lätimaal, vene piirist umbes 10km kaugusel, praegu seal vist ei elagi kedagi ja ise olen sinna viimase 10 aasta jooksul umbes 4-5 korda sattunud... See on aga lihtsalt nukker.

laupäev, November 20, 2004

Silmapiir


reede, November 19, 2004

Reede!

Eile oli pidu, rebased korraldasid vanematele stiilipeo. Stiiliks olid hipid. Hoolimata sellest, et ma stiilile päris pihta ei saanud oli päris tore. Isegi kurk ei jäänud eriti haigeks, hoolimata lahtisest aknast ja talvisest kargest õhust, mis mulle pidevalt peale puhus. Üleeile oli ka pidu, aga see oli selline vaikne ja rahulik, pigem võiks nimetada seda ärasaatmiseks. Saatsime ära Asko ja mõttes ka Eesti jalgpalli.Täna hommikul oli raske ärgata, üles ma siiski tõusin. Kallasin ruttu sisse kruusitäie teed ja juba oli päris hea. Väljas oli ilus ilm. Võtsin seepeale kaasa oma fotoaparaadi, viimasel ajal praktiliselt polegi pildistamisega tegelenud, et tee peal paar kaadrit saada. Film oleks vaja täis saada ja pealegi jäid mul juba paar päeva tagasi silma ühe kastani lehed, mis veel loodusseadusi trotsides puu otsas rippusid. Täna neid enam ei olnud, ilm oli külm, kell palju, laiskus kah ja nii need pildid jälle tegemata jäid.Tööl läks täna päris hästi. Tegelesin üle pika aja progemisega. Suutsin mapbasicus produtseerida 3840 rida koodi, mille tulemusena genereeriti 768 areaali. Te võite küll arvata, et tegemist ei ole eriti efektiivse lahendusega ja saaks ka palju vähemate käskude arvuga ning random funktsiooni kasutades ka palju huvitavama tulemuse. Mõnes mõttes olen teiega nõus. Samas tegin minagi ju praktiliselt ainult 5 erinevat käsurida valmis ja ülejäänus aitas mind juba Excel. Lausa hämmastav, mida kõike Exceliga teha ei saa.Täna õhtul ei ole pidu! Täna õhtul joome niisama!

ps. Pildid antud sissekande juures on tehtud 4 aastat tagasi Toomemäel, siis kui ma tõsisemalt pilditegemist alustasin ja aparaadiks oli siis veel Zenit, mis ei tahtnud patareisid ja ei hoolinud ilmastikust. Ühe kauges lapsepõlves loetud raamatu autor kasutaks arvatavasti Zenit’i kohta väljendit “karutapja”. Eks arvake ära, mis raamatuga tegemist.

kolmapäev, November 17, 2004

Kollane

reede, November 12, 2004

Hall sügis!

Mul on sihuke tunne nagu ma ei olekski viimased kaks nädalat midagi teinud. Olen saavutanud rutiinse tegutsemisvõime, mis lülitub sisse pärast hommikust ärkamist: töö, lõuna, töö, kool, kodu ja magama. Ka ilmad on masendavalt hallid...viimati oleks päike justkui väga ammu paistnud. Aga ma mäletan seda väga hästi: see oli üks järjekordne hommik, kus ma tööle läksin, erinev oli see, et sellel hommikul ärkasin natuke varem. Oli külm ja karge hommik, hingeõhust tekkisid aurupilved, maas oli härmatis, mis kattis värvilisi lehti. Madal päike paistis mulle piki tänavat otse näkku ja soojendas põski ning aegajalt kostus jala alt jää praksatust.Nädalavahetus tuleb aga tesitsugune. Reedel sõidan Tallinna sünnipäevale ja laupäeval teen seal lühikese ekskursiooni paarile lätlasele. Jah, mina, kes ma olen Tallinnast enamasti vaid läbi sõitnud ja üldse sinna väga vähe sattunud. See nädalavahetus toimub ka Ringi sügismatk, kuhu arvatavasti ei jõua! Nii väga oleks tahtnud minna, aga ehk saab pühapäeval korra käia.

ps. Huvitav, kas mul on arvutis mingi viirus? Viirusetõrje seda ei leidnud, aga kummaliseks sümptomiks on see, et kui vajutada hiire külgedel olevaid nuppe (need, mis jäävad pöidla ja väikese sõrme alla), siis teeb arvuti restardi. Esialgne lahendus oli see, et keelasin ära startupil käima jooksva hiirega kaasas olnud softi ja praegu probeemi ei ole...või ma lihtsalt ei pane seda mõnda aega tähele.

reede, November 05, 2004

Saialill

esmaspäev, November 01, 2004

Hulli pildid

Panin siis üles peaaegu kõik pildid, mis ma Hullis digiga tegin ja mis vähegi ülespanemist kannatasid. Skännimist ja ilmutamist ootavad veel mõned filmile tehtud pildid, aga nendeni niipea ei jõua. Mis Hullis täpsemalt toimus? Toimus seal POLLANDCAL tööguppi kuuluvate inimeste workshop.
Alljärgneval pildil on kokku tõstetud kolm kaadrit - just selline vaade avanes minu hotellitoa aknast.