neljapäev, Jaanuar 27, 2005

Sinine Tartu

teisipäev, Jaanuar 25, 2005

rgb-Tartu featuring red

Järgmist pilti võiks liigitada kategooriasse värviline maailm. See on siis sarja esimene pilt, mis tähendab, et on oodata ka järge. Samas ei ole mul korralikku pilti Tartust teema "green" alla... Sinine ootab aga juba oma järge.

Heh... varsti asjad kokku ja koju, aitab tänasest tööpäevast juba :p

reede, Jaanuar 21, 2005

Rekordeid purustades

Sellel nädalal olen püstitanud mitmeid rekordeid. Olen varasemate nädalatega võrreldes tükk maad vähem maganud ja söönud ning palju rohkem töötanud. Olen teinud kolm rohkem kui 12h tööpäeva. Võibolla oleks ka 4 tulnud, aga ühel päeval oli isa sünnipäev ja täna lihtsalt ei suuda ja ei taha. Kui ma eile öösel kella kolme paiku magama läksin, siis hakkasid silme ees ja peas ringi käima kõik need andmetabelid, päringud, filtrid ja kaardid. Kusjuures päris mitu head mõtet käis läbi, aga siis jäin magama...
Lõunani oli päris hea töötada, aga siis tuli järsku migi tõrge ja praegu on pea täiesti tühi...Mis juhtus, miks ma nii teen? Järgmise nädala lõpus on tähtaeg, oleks kõige õigem vastus. See nädalavahetus ei jõua isegi lätti minna, sest arvatavasti veedan suure osa ajast tööl. Lätis on tädimehe juubel ja teise tädi poja sünnipäev.

Krt, kõrv valutab... huvitav, kas see on sellest kõrvatopitavast kõrvaklapist, sest olen seda ka varem paaril korral täheldanud, et kui palju kuulata nendega, siis mingi hetk hakkab kõrv valutama.

pühapäev, Jaanuar 16, 2005

Salalik Suslik!

Salalik Suslik sahistas sabaga sügisestes sarapuupõõsastes suuri seeni selga siduda, suvatsemata seejuures silmapilgukski sarika serval silmitsevale sinisele Sinilinnule sedasama soovitada, sest Sinilinnu, selle sindrinaha, sulgi soovinuks Salalik Suslik supi sisse segada. Sinilinnu sooltest saanuks Salalik Suslik sidumisnööri sinistele saabastele. Silmanud Salaliku Susliku salakavalat silmavaadet, suikus saba saputanud Sinilind seepeale silmi sulgedes solvunult sinilinnuunne. Samas sirutas Salalik Suslik seismisest surnud selga süvenedes sobivamatele seenesortidele. Soomuselised sirmikud sundisid Salalikku Suslikut seamoodi sörkima – selline sõjasaak selgest sinitaevast! Sirmiku suunas sörkivat Salalikku Suslikut seletanud Sirmikuussi silmad suurenesid seepeale sepavasara suuruseks. Soovimata sattuda Salaliku Susliku supi sisse, sõtkus Sirmikuuss sõgedalt sõimu sajatades sirmikusüdamiku suunas...

ps. ei saanud kiusatusele vastu panan ja pidin oma laupäevase inspiratsioonipuhangu ka siin ära tooma. Võibolla tuleb kunagi isegi järg... ja siis ehk mõne muu tähega.laupäev, Jaanuar 15, 2005

Minu erinevad näod

Ühel päeval, see oli vist eile, saatis Juhan mulle ühe lingi - The Perception Laboratory's Face Transformer. Seal on võimalik oma pilt üles laadida ja siis erinevaid nägusid sellest genreerida, minu tulemust näete alloleval pildil.

teisipäev, Jaanuar 11, 2005

Käisime Kreekas!

laupäev, Jaanuar 08, 2005

Head suusailma

On jaanuar – talv. Täna on maailmakarikaetapp suusatamises. Plaanisin seda vaatama minna. Ajan ennast hommikul üles, panen alla pika sooja aluspesu, tõmban peale kampsuni ja jalga traksidega, seest vooderdatud, tuult- ja vettpidavad mäesuusapüksid. Ajan selga oma Crossi, samuti tuult- ja vettpidava talvejope. Kaela ümber on fliisist torujas riietusese, mille saab vajadusel külma kaitseks näo ette tõmmata. Pähe panen villase vooderdatud mütsi ja kätte topeltpaksusega villased kindad. Õhukeste sokkide otsa tõmmatud villastesse sokkidesse peidetud jalad panen kaks ja pooltuhat krooni maksnud Gore-Tex sisuga talvesaabastesse.


Foto: Selle foto autor on minu vend ja sündmused arenevad Austrias Semmeringi mäesuusakeskuses. See must kogu pildidl olen mina :).

Mõtlen veel enne väljumist, kas kõik on olemas, et raja äärest muretult suusatajaid ergutada. Ahjaa, haaran kaasa veel väikse Eesti lipukese, vihmakeebi ja igaks juhuks ka vihmavarju.
Astun tänavale. Palav hakkab, päästan jopehõlmad natuke lahti ja võtan kaelast fliisi ning astun mööda liivakihi alla mattunud kõnniteed. Kohati paistab liiva alt jääd, mis justkui igikelts eirab kangekaelselt plusskraade ja vihma. Kus on lumi? Kas keegi suusatab täna kuskil?Mis tegelikult juhtus? Tegelikult juhtus see, et pärast nelja tundi und mõtlesin seda veel paari tunni võrra pikendada. Eile õhtul oli ju palju toredam. Ja homme on sprindid ehk läheb siis paremini. Ülekanne televiisorist on ka ju huvitav. Kohati oleks tahtnud rohkem aru saada kommentaatoritest, kes rääkisid kogu aeg mingist müstilisest funktsioonist suusatajatel. Lembitu Kuuse stiilinäide (tegemist ei ole tsitaadiga): “Justyna Kowalczyku sõidustiil ei ole just kõige parem, sõidab kuidagi küürus ja kramplikult, aga ju siis on tegemist väga funktsiooniga.” Nimelt tegi eelmainitud suusataja päris tublit sõitu. See funktsioon käis läbi päris mitme suusataja kohta ja täpselt aru ei saanudki, mida see tähendas. Siis kui hakati rääkima suusa lipsumisest oleksin tahtnud juba mingit suusa sõnaraamatut või muud raamatut stiilis: suusatajaga rääkimise meelespea või suusasõnavara.


ps. On tekkinud huvitav probleem. Nimelt ei suuda süsteem kuvada pilte, kuna nendel on viites kasutatud aadressi http://www.ut.ee. Muutsin süsteemi natuke ümber, et edaspidi kasutataks aadressi http://lepo.it.da.ut.ee, mis tundub töötavat, aga kahjuks ei muudeta automaatselt ümber varasemate postituste piltide viiteid. Nii, et mõnda aega võib esineda siin teatud puudujääke. Vabandan ebamugavuste pärast.

reede, Jaanuar 07, 2005

Ära kasutatud

kolmapäev, Jaanuar 05, 2005

Südasuvine lumi


laupäev, Jaanuar 01, 2005

Head uut aastat!

Kallid sõbrad, tuttavad ja külastajad, head uut aastat teile!
...pöörame uue lehekülje..., aga see ei muuda midagi. Nagu allolevalt pildilt näha ei näe mu märkmik just hea välja. Pealegi käib minu aasta rohkem õppeaasta järgi, seega olen ma selle märkmikuga veel vähemalt pool aastat seotud... Järgmine lehekülg on lihtsalt natuke tühjem.