reede, Juuli 30, 2004

Taas Lätimaale

Teil ei ole õhtul midagi teha ja on igav, mis oleks lahendus. Lihtne - vaadake televiisorit. Juba paar päeva painab mind, ühe filmi (täpsemalt seriaali) tutvustus ja tagantjärgi on lausa kahju, et ma selle vaatamata jätsin. Filmi tutvustus lausa tekitab põnevust ja siit see tuleb (allikaks 22. juulil ilmunud Maalehega kaasas olev TV kava):
"Darieni hooge ei suudeta enam ravida. Proovitakse uut lahendust. Alguses tundub kõik laabuvat, ent siis tabab Darieni uus hoog."
Aga mina sõidan täna hoopis Lätimaale, loodetavasti on seal ilm ilusam kui viimasel paaril päeval Tartus ja loodetavasti ei hakka siin uputama nagu Tallinnas. Tänasel pildil on jälle Ventspils ja mingisuguse kiriku või kabeli torn. 
Foto: 25.04.04, Ventspils.

esmaspäev, Juuli 26, 2004

Äike

Viimasel ajal on äike kaasa toonud mitmeid värskendavaid elamusi. Viimati Viljandis folgil olles. Välk, müristamine ja tugev paduvihm - arvan, et need andsid folgile tükk maad juurde. Alljärgnev pilt ei ole aga Viljandist, vaid Veneetsiast Püha Markuse väljakult. Sattusin sinna Itaalia reisil olles. öömaja meil hankida polnud plaanis, aga see lähenev äiksepilv, edasine vihmasadu, tugev tuul, temperatuuri langus (30 kraadilt alla 20), külm ja märjad riided, sundis meid siiski öömaja otsima hakkama. 

 
Foto: 02.07.04, Püha Markuse väljak, Veneetsia. Pilt tehtud käest, aparaati vastu sammast toetades 1/4 säriajaga, mistõttu on kõik ka natuke udune.

neljapäev, Juuli 15, 2004

Tagasi kodus...

...ja juba paar päeva. Ei ole viitsinud siia lihtsalt eriti midagi kirjutada. Tegelikult ei ole viitsinud suurt midagi teha, arvatavasti on praegu sisseelamisperiood. Samas läheks praegu juba hea meelega tagasi või ka kuhugi mujale. Viimastel päevadel tagasi tulles sai küll juba kodust, oma voodist ja korralikust kõhutäiest unistatud, viimase täitmisel oli abiks Lido – lihtsalt ei jõudnud enam oodata. Unistused Lido rikkalikust lauast muutusid läbivaks teemaks pea igal vahelejäänud söögikorral, mis loomulikult eriti abiks ei olnud.
Mis jäi Itaalias tegemata? Esiteks jäi Itaaliast hankimata külgkorv, aga sealsed ei ole ka eriti minu maitse – nad lihtsalt ei sobiks minu Jawa külge. Siiski oli “naabrinaine” Marta lausa vapustav, kuid terve küla noormehed ajasid hirmu nahka, sest nende silmist paistis ainus soov hakata minu naabrimeheks. Nad moodustasid seal lausa järjekorra, tundmata kohalikke ristiisasid ja teadmata kombeid ei hakanud ma plaani pidamagi. Odav Itaalia vein on samuti müüt, vähemalt meie jaoks, sest me lihtsat ei näinud sellist asja. Me ei sattunud Itaalias ühtegi supermarketisse, paari me eemalt nägime ainult. Niisiis lahendab selle probleemi mõni kohalik supermarket, nii et kes tahavad Itaalia veini, võivad esitada tellimusi ja me lähme järgmine nädal tooma. Veel on Itaaliast tulekul hulk nahka üle jäänud, et kui kellelgi on puudu, siis võib laenata. Enamasti tahetakse sellest vist just lahti saada või tõmmatakse kuhugi kõrva taha kokku. Minul koorub seda selja pealt lausa ruutmeetrite kaupa. Peaks tegema soodusmüügi nagu Abakhani kangapoes – müüks kastist kilo hinnaga.
Ah, mis ma siin ikka rohkem jahun praegu, sõidan hoopis Eesti tervisevetele ja tulen homme tagasi ja nädalavahetusel olen juba Lätis.


Foto: 25.04.04, Ventspils, Läti. Pilt on suhteliselt lähedalt tehtud @28mm ja seetõttu on kahjuks kogu see värk igat pidi kõver.

teisipäev, Juuli 06, 2004

Pisa torn ei ole viltu!

V6i siiski on? K6ik oleneb vaatenurgast v6i oleks 6igem 8elda, et taustsysteemist? Mida iganes...varsti l2hen ja kontrollin, kuidas on minul selle tasutsysteemiga. Niisiis olen joudnud Pisasse. Kohutavalt palav on siin. Eile oosel kell pool kolm oli 27 kraadi sooja. Paeval kyyndib see aga 35 ja voibolla enamgi kraadini. Yks paev rannas, kus sai tagasihoidlikult paevitatud, annab siiamaani tunda...Itaalias reisimiseks oleme hakanud kasutama ronge, mis siin suhteliselt moistliku hinnaga ja arvestades ka kohalike just mitte koige soosivamat suhtumist haaletamisse ja karme ilmastikuolusid on see paris hea variant. Arvutikasutamise aeg saab kohe otsa, nii et praegu lopetan.

ps. kahjuks ei ole jalle siia praegu mul enda pilti lisada, aga kyll hiljem naete, mis lood selle Pisa torniga on.