Taustad
Veebis on sagedased leheküljed, mis on raskesti loetavad halvasti valitud taustavärvi ja teksti värvi kombinatsiooni tõttu. Tekst, mida on raske lugeda, on korras nägemisega lugeja jaoks takistus ning teatud värvikombinatsioonid muudavad lehekülje loetamatuks värvipimedatele kasutajatele (10% meestest on osaliselt värvipimedad). Kirja loetavus arvutiekraanil on madala ekraaniresolutsiooni tõttu niigi raskendatud. Tüüpiline Macintoshi või Windowsi arvutiekraan kuvab tolli kohta 72 kuni 80 punkti teksti, mis on peaaegu 300 korda madalam resolutsioon kui tüüpilisel ajakirjaleheküljel. Üldiselt on kõige paremini loetav must tekst valgel (või vägakergelt toonitud) taustal. Mustad taustad on oluliselt vähem loetavad kui valged taustad, isegi kui maksimaalse kontrasti saavutamiseks on kasutatud valget trükki. Värvilised taustad võivad toimida alternatiivina harilikule brauseri vaikimisi valitud hallile, kui värve hoitakse väga tagasihoidlikes toonides ning üldine värviküllastus on madal (kõige paremini töötavad pastelsed, helehallid ja heledad pruunid toonid).
Taustamustrid1995. a. alguses andis Netscape Navigatori versioon 1.1 võimaluse kasutada veebilehe taustamustri loomiseks mosaiiklaotuses väikesi GIF- või JPEG-pilte (või ühte suurt pilti). See võimalus on veebidisaini käsitluses vastuoluline, kuna suurte taustapiltidega leheküljed võtavad alla laadimiseks rohkem aega ning taustamustrid kipuvad lehekülgi raskemini loetavaks tegema, kui need pole just hoolikalt disainitud.
Et graafika oleks taustatekstuurina kasutamiseks sobilik, peaks see olema väike GIF või JPEG, ideaalis mitte suurem kui 100 x 100 pikslit. Kogemuse põhjal laevad JPEG‑taustamustrid pisut kiiremini kui samaväärne GIF-graafika. Tüüpiline taustamustrina kasutatav graafika on ühtlane tekstuur (nagu veidi krobeline pind).Pilt kordub brauseri akna täitmiseks nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt.
Taustagraafika kasutus sõltub täielikult veebilehekülje eesmärkidest, sihtgrupi internetiühenduse kiirusest ning sellest, kas graafiline taust sobib kokku veebisaidi esteetiliste eesmärkidega. On rumal kasutada suurt või visuaalselt keerulist tausta leheküljel, mida kasutatakse olulise teabe saamiseks. Pikk allalaadimise aeg ja kehv loetavus lihtsalt pahandab kasutajaid. Samas avab taustatekstuuri kasutamise mitmeid huvitavaid visuaalse disaini võimalusi, kui eesmärgiks ongi graafiliselt muljetavaldavate lehekülgede loomine. See kehtib eriti ülikoolides ja kommertsorganisatsioonides, kus kiire internetiühendus on tavapärane ja kiirus ei ole takistuseks, nagu see on paljude modemikasutajate jaoks.