LOOM.04.058 Teadustöö üldprintsiibid (1 AP)

 

Kursus (mõeldud eelkõige teise aasta magistrantidele) on üks osa kolmest osaliselt paralleelselt toimuvast moodulist. Loengud toimuvad Vanemuise 46, auditooriumis neljäeviti ruumis 305 k. 14.15 ja reedeti ruumis 301 k. 12.15 alates 6. detsembrist kuni 21. detsembrini 2018. Erandkorras toimub 20.dets. loeng ruumis 327.

 

1.      Teaduslik meetod (slaidid ÕISis). R. Mänd 6. dets. (neljap. k. 14)

2.      Halb Teadus (slaidid ÕISis). Ü. Maiväli 7. dets. (reede k 12)

3.      Artiklite avaldamine, teadusajakirjad jt teadusväljaanded. Scientomeetria. P. Hõrak 13. dets. (neljap. k. 14)

4.   Konverents, ettekannete tüübid ja üldprintsiibid (slaidid ÕISis). R. Mänd 14. dets. (reede k. 12)

5.      Teadusartikli kirjutamise üldisi põhimõtteid. T. Tammaru 20. dets. (neljap. k. 14, nb, seekord ruumis 327)

6.      Teadusartiklite leidmine ja haldamine viitehaldusprogrammiga Endnote X.6 P. Hõrak 21. dets. (reede, k. 12)

 

Arvestus Alates 27. detsembrist  Vanemuise 21-s jooksval kokkuleppel P. Hõrakuga.

 

Sari lõpeb praktilise tööga (Endnote vmt viiteandmebaasi loomine ja kasutamine) + suulise arvestusega, kus esitatakse küsimusi kõigi loengute materjalide kohta. Lisaks on ÕISi riputatud kaks kasulikku artiklit. Harwey-2009 õpetus sellest, kuidas on otstarbekas oma tulemusi vormistada. Käib küll teadusartiklite kohta, aga kindlasti on kasulik ka magistritöö kirjeldamisel. Underwood-2009 räägib sellest, kuidas teaduslikku meetodit konkreetsete ökoloogiliste eksperimentide kavandamiseks rakendada (seega täienduseks Raivo ja Ülo ettekannetele). Igaühe käest küsin seda, kuidas tema konkreetne uurimisprojekt sobitub Underwoodi joonisel 1 toodud raamistikku. Arvestusel on vaja lisaks demonstreerida oma viiteandmebaasi ning selle kasutamist (st. arvuti või mälupulk vastavate failidega tuleb kaasa võtta; muidu jutule ei saa). Samuti lugege läbi ÕISist leitav Jüri Alliku jutt publitseerimise huvitavast maailmast; võib juhtuda, et tahan sel teemal teiega vestelda. Endnote (vers. X.6) on valitud viidetehaldamise programmiks suhteliselt laia leviku ja populaarsuse tõttu. Kui mõni magistrant omab ja soovib Endnote’ asemel kasutada mõnda muud analoogilist programmi (Reference Manager, Mendeley, Procite, Zotero, RefWorks, etc.) siis talle selles takistusi ei tehta, aga õpetust kah ei jagata. Endnote’ demoversiooni (kehtib 30 päeva) saab alla laadida siit: http://endnote.com/. Eestist v. mujalt Euroopast ostes on hind päris soolane; USA-st ostes on tudengihind 113 USD. Viimane on üsnagi mõistlik hind selle programmi eest. Kui kellegi juhendajal või endal on olemas mõni Endnote’ varasem versioon, võib arvestusele tulla ka sellega. Alates versioon X.0-st on kõik päris head. Võib tulla ka Endnote web versiooniga tehtud andmebaasiga, mis peaks olema tasuta kättesaadav kõigist TÜ IP numbriga arvutitest. Ilmselt on Endnote’ võrguversioonile kõige lihtsam läheneda ISI WOS kaudu. Kuidas ligipääsu seadistada vaata siit.

Kursust koordineerib ja arvestust võtab vastu Peeter Hõrak. Vanemuise 21, ruum 232; tel. 7375075 mailto:horak[at]ut.ee

Arvestuse aja kokkuleppimiseks emailige või helistage 7375075. Alates 27. dets. sobivad enamvähem kõik tööpäevad k. 11-18. 

Peeter Hõrak 13.11.2018