1. augusti päikesevarjutus maailmas
Globaalses mastaabis on 1. augustil toimuv päikesevarjutus täielik. Täisvari langeb Maale päikese tõusul Kanada Arktika saarestikus, Eestis on kell sel ajal 12.21. Edasi kihutab täisvari paarisaja kilomeetrise läbimõõduga pikliku ellipsina kirdesuunas, kella 12.30 paiku läbib Gröönimaa loode- ja põhjaosa, pöördudes algul ida- ja hiljem kagusuunas. Kella 12.45 ajal möödub täisvari Teravmägedest napilt kirdepoolt ning kella 13 ajal liigub üle Novaja-Zemlja saarte, jõudes seejärel Põhja-Venemaale. Seal kestab täielik varjutus kõige kauem (maksimaalselt 2 minutit ja 27 sekundit), kuigi päikese kõrgus on 34 kraadi (märgatavalt vähem kui Eestis osalise varjutuse ajal) ning selge ilma tõenäosus võrreldes Euroopaga üsna väike. Põhja-Venemaalt liigub täisvari edasi kagusse, suurematest Venemaa linnadest jäävad täisvarju vööndisse Novosibirsk ja Barnaul (Eesti aja järgi kella 13.45 paiku). Pärast venemaa läbimist riivab täisvari Kashashtani idanurka, kulgeb piki Hiina ja Mongoolia piiri ning lõppeb päikeseloojanguga Lääne-Hiinas Eesti aja järgi kell 14.21.
Kuu täisvari läbib Maa pinnal 2 tunni jooksul 10 200 km pikkuse ja maksimaalselt 237 km laiuse teekonna, kaartidel on see kujutatav pika ja kitsa täisvarjuvööndina. (Vaata NASA täisvarjuvööndi kaarti).
Kahel pool täisvarjuvööndit on umbes 3000 km raadiuses vaadeldav osaline päikesevarjutus, mille faas (Kuu poolt maksimaalselt kaetava päikeseketta protsent) suureneb täisvarjuvööndile lähenedes. Osaline päikesevarjutus on 1. augustil nähtav Põhja-Ameerika kirdeosas, Gröönimaal, Islandil, Arktikas, Põhja-Atlandil, Euroopas (välja arvatud Pürenee poolsaar ja Vahemere rannik), Araabia poolsaare idaosas ning Aasias (välja arvatud idarannik). Ameerikas ja Põhja-Atlandil toimub varjutus kohaliku aja järgi hommikul, Euroopas keskpäeval ning Aasias õhtutundidel. (Vaata NASA kaarti 1 ja kaarti 2).
Veel mõned NASA kaardid 1. augusti päikesevarjutuse kohta:
Täisvarjuvööndi detailne kaart Loode-Kanada
Täisvarjuvööndi detailne kaart Gröönimaa, Arktika ja Põhja-Venemaa
Täisvarjuvööndi detailne kaart Venemaa
Täisvarjuvööndi detailne kaart Mongoolia ja Hiina
Keskmine pilvisus augustis varjutuse nähtavusaladel