ILMAHUVILISTE JA ÄIKESEVAATLEJATE KOKKUTULEK 2017
Kokkutuleku läbivaks teemaks oli kõigi vabatahtlike ilmavaatlejate koondamine ja tegevuste ühildamine.

Toimus 15. juulil 2017 Füüsikumis. Osales ~50 inimest. Ettekannete slaide tuleb küsida esinejatelt otse, st neid siia ei riputata!


Kairo Kiitsak. Kokkutulek 15.07.2017

2017. a suvel korraldati juba kaheksandat aastat järjest ilmahuviliste ja äikesevaatlejate kokkutulek.  Seekordne kokkutulek toimus laupäeval, 15. juulil Tartus, Füüsika Instituut W. Ostwaldi tn 1 (Maarjamõisas), kaardil (mõnel kaardil Physicumi vana aadress Ravila 14c).
Kokkutulekule oodati osalema kõik äikese- ja tormivaatlejad, ilmahuvilised ja muidu teemast huvitatud. Vastav sündmus FB-s (sotsiaalmeedias): https://www.facebook.com/events/232318890607210.
Tegemist oli ettekandekoosolekuga ilma ja äikese teemadel, ühine lõunasöök ja sellele järgnenud ekskursiooniga Füüsikamaja katusele (instrumendid) ja Rahvusarhiivi NOORA, lisaks oli haruldane võimalus tutvuda Kairo Kiitsaku näitusega.
Kõigil huvilistel paluti osalemissoovist teatada hiljemalt 10. juuliks. Selleks oli mitmeid võimalusi: võis end registreerida Doodle vormi kaudu http://doodle.com/poll/nfu438fwz5u27enc, teatada telefoni teel Ilmahuvikeskusesse Helle Raudsepale 7721530 või Laine Keppartile 7766927, saata e-kiri jogevakliima@hot.ee (Ilmahuvikeskus) või laine.keppart@etki.ee (Laine Keppart) või kamenikmeister@gmail.com (Jüri Kamenik, EÄV* koordinaator). Siiski võis kohale tulla ka registreerimiseta.
NB! Koguti osavõtumaksu 5 eurot (pensionäridel ja õpilastel oli see 3 eurot, esinejad maksma ei pidanud), mis makstakse kohapeal sularahas (kogus Laine).
* EÄ ja tormivaatlejad, URL: https://eav.meteo.net.ee/index.php.

Konverentsi ajakava, kusjuures ettekannete järjekord oli esitatud järgmise põhimõtte alusel: kõigepealt lai maailm ja teooria, siis tulevik, siis olevik ja kõige lõpus minevik:
10.30 Kogunemine
11.00 Avamine ja tervitused
* Sven-Erik Enno. Tänapäeva välguteadusest ~40 minutit
* Kristel Uiboupin. Kuidas atmosfääriteaduses kasutatakse tavakodanike vaatlusi ~20 minutit
* Sven-Erik Enno. Eesti Äikese- ja Tormivaatlejate Võrgu uus veebileht ~20 minutit
* Ele Pedassaar. Mis on sünoptikutel mureks ja kuidas tavakodanik saaks aidata? ~20 minutit
13.00 Lõunasöök
* Laura Altin. Ettekanne GLOBE töö ja vaatlusvõrgu kohta ~20 minutit
* Tõnu Asandi. Eesti teeilmajaamade infosüsteem 2017 ~30 minutit
* Ellu Vibur. Ilm.ee võrgustiku tööst ~20 minutit
* Ain Kallis. Ilm ja purjetamine ~20 minutit
* Laine Keppart. 2016–2017. a taimekasvuperioodi ilmastikust ~20 minutit
16.00 Pärast konverentsi ettekannete lõppu tutvuti Füüsika Instituudi hoone katusel asuva ilmajaamaga (pidi rääkima Jorma Rahu, kuid sisuliselt viis läbi Piia, toimus lõunasöögi järel) ja organiseeriti Rahvusarhiivi (NOORA, veebileht http://www.ra.ee/noora/) külastus, mida viis läbi Kristina Teral. Kairo Kiitsaku fotonäitusega võib tutvuda Füüsikahoones, see viiakse sealt ära alles septembris. Võib külastada ka loodusmuuseumi (aadressil Vanemuise 46) või botaanikaaeda, kuid need on tasulised.

Ilm: oli nõrga muutliku suunaga tuulega ja pilvealune (muutliku pilvisusega), kuid olulise sajuta ilm. Kuigi Läänemere kohal oli kõrgrõhkkond, mõjutas Ida-Eestit Venemaal asunud madalrõhuvöönd ja front – sellest ka üsna tihe pilvisus. Sooja oli 19 °C (kell 14).


Transpordiinfo
Kuna kokkutulek toimus Tartus, oli ligipääsetavus suhteliselt hea. Füüsikahoones toimumise pärast soovitasime kohale tulla oma autoga, rongiga (sõiduplaan https://tinyurl.com/m7aycdu, muutuv) või bussiga, viimasel juhul oli eriti hea, kui peatus Maarjamõisas (https://luxexpress.eu/et/maarjamoisa).
Kuidas rongijaamast füüsikamajja (kokkutuleku toimumiskohta) saada? Abiks on juhis rongijaamast tulijaile http://tinyurl.com/y95tewqc ja bussijaamast http://tinyurl.com/y9txgowh (mõnel kaardil Physicumi vana aadress Ravila 14c) või graafiliselt näeks rongijaamast tulek välja nii: