Google

Avage Google lehekülg - www.google.com

Teil on võimalus kasutada otsingumootorit eestikeelsena. Samuti saate piirata lehekülgi, millelt otsitakse (otsingulahtri all Otsi veebist ja Otsi eesti lehti).

Tutvuge kahe erineva võimalusega: üldise otsimisega (Veeb) ja pildifailide otsimisega (Pildid). Automaatselt avatakse teile üldine otsing.

  • Kirjutage otsingulahtrisse märksõna(d) ja klikkige nupul Google otsing või vajutage klaviatuuril klahvi Enter.
  • Otsingutulemustes on teie märksõna(d) rasvases kirjas. Link otsitavale leheküljele on iga lõigu esimesel ja viimasel real. Klikkige sellel PAREMA hiirenupuga ja valige Open Link in New Window! Siis jääb otsingu tulemuste lehekülg avatuks ning uus lehekülg avaneb uude veebilehitsejaaknasse.
  • Sobivate lehekülgede aadressid salvestage endale arvutisse (vt. lehekülje lõpus!): Bookmarks (Mozilla ja Nescape) või Lemmikud ehk Favorites (Internet Explorer) või aktiveerige vajalik tekst ning kopeerige see näiteks Word-i dokumenti (kindlasti kopeerige ka leitud lehekülje veebiaadress). Pöörake tähelepanu faili autoriõigustele.

Pildifailide otsimiseks klikkige esmalt otsingulahtri kohal Pildid.

  • Sisestage märksõna(d) piltide kohta, mida soovite leida ja käivitage otsing. Otsingutulemuste lehel kuvatakse leitud pildid koos vajaliku infoga.
  • Vaadake tumedat riba piltide kohal - seal on kirjas leitud failide hulk. Kui see on väga suur, on soovitatav märksõnu lisada või täpsustada.
  • Iga pildi all on kirjas pildifaili kontekst, pildi suurus pikselites (näiteks 200 x 400) ja faili suurus baitides (näiteks 48 k) ning lehekülje aadress, kus see pilt asub. Klikkige pildil või selle all oleval aadressil. Alles avanenud leheküljel asub pilt, mida salvestada.
  • Pildifaili salvestamiseks klikkige pildil PAREMA hiireklahviga, valige Salvesta pilt nimega ehk Save Image (Picture) As… ja koht, kuhu pildi salvestate – kas mälupulgale või arvuti kõvakettale teie kausta.

Püüdke leida ka õppematerjalide jaoks sobivaid taustu ja nupukesi. Selleks kasutage otsingus märksõnu: background, texture (taustad), icon, button (nupukesed), animated button (liikuvad nupukesed), line (jooned). Kõigi nende salvestamine toimub sarnaselt tavalise pildiga: parem hiireklikk pildil ja Salvesta pilt nimega ehk Save Image (Picture) As…

Salvestage endale kuhugi faili ka leitud pildifailide veebiaadressid, et saaksite neile hiljem korrektselt viidata.