AltaVista

  • Minge AltaVista leheküljele - www.altavista.com
  • Valige otsingulahtri kohalt lipik vastavalt sellele, kas soovite otsida veebilehti (Web), pilte (Images), videolõike (Video) või helindeid (MP3/Audio).
  • Sisestage otsingusõna ja klõpsake Find.
  • Otsingu täpsemaks määratlemiseks (Advanced Search) märkige ära otsitavate failide soovitud omadused (foto või graafika, värviline või must-valge, videofaili formaat, videoklipi pikkus jne).
  • Otsingu tulemustena kuvatakse pildid ja videod ning lühiinfo nende kohta (faili nimi, mõõtmed ja suurus kilobaitides). Kui soovite leitud faili kasutada, klõpsake sel parema hiirenupuga, valige Ava uues aknas ehk Open in New Window ja jõuate originaalfaili leheküljele.
  • Kui soovite pilti endale salvestada klikkige pildil paremat hiirenuppu, valige Salvesta pilt nimega ehk Save Image As ja valige koht, kuhu salvestada.

Helindi otsimisel kuvatakse teile järgmine info: faili nimi, tüüp ja kestvus (pikkus), veebiaadress. Klikkige lingil Open in New Window. Avaneb lehekülg, kus on helindile viidatud.

Pöörake tähelepanu just faili formaadile. Kõige tavalisemad ja enamasti vähemprobleemsemad on mp3 ning wav.

Kui helind on veebilehel lingina, peaksite selle salvestamiseks klikkima hüperlingil paremat hiirenuppu ja valima Salvesta sihtfail nimega ehk Save Target As (Internet Explorer) või Save Link As (Mozilla). Hüperlingi taga peituva helifaili leiate üles hiirega üle lingi liikudes. Faili nime näidatakse veebilehitsejaakna alumises servas.

Teine võimalus on klikkida lingil vasakut hiirenuppu ja valida avanevas dialoogiaknas Save ning salvestada fail enda arvutisse.

Kolmas võimalus on avada helind arvutis olevas pleieris ning salvestada (ülamenüüs parem hiireklikk) File - Save As...

Kõigi nende võimaluste olemasolu sõltub helindist, veebilehest ning teie arvutis olevast tarkvarast.

Videofaili otsimisel kuvatakse teile järgmine info: faili nimi ja kestvus (pikkus). Klikkige pildil paremat hiirnuppu ja valige Open Link in New Window. Avaneb lehekülg, kus on videofaili kasutatud.

Pöörake taas tähelepanu faili formaadile. Kõige tavalisemad ja enamasti vähemprobleemsemad on wmv, avi, mpeg.

Kui video on veebilehel lingina, peaksite selle salvestamiseks klikkima hüperlingil paremat hiirenuppu ja valima Salvesta sihtfail nimega ehk Save Target As (Internet Explorer) või Save Link As (Mozilla). Hüperlingi taga peituva videofaili leiate üles hiirega üle lingi liikudes. Faili nime näidatakse veebilehitsejaakna alumises servas.

Teine võimalus on klikkida lingil vasakut hiirenuppu ja valida avanevas dialoogiaknas Save ning salvestada fail enda arvutisse.

Tihti pole video salvestamine enda arvutisse aga võimalik. Sellisel juhul saate õppematerjalides neile videofailidele lingiga viidata. Selleks kopeerige videofaili veebiaadress endale tekstifaili.