Müüa seade, mis lihtsustab oluliselt välgu pildistamist
Andres Neumann

 

Sissejuhatus ja seadme kirjeldus. Praegu on Teil sisuliselt 3 varianti: kas loota heale reaktsioonile (mis tavaliselt ei õnnestu), tulistada huupi (mis võib öösel edukas olla, kuid päeval üsna keeruline) või filmida ja pärast õigetest kaadritest tõmmis teha (tulemuseks madala resolutsiooniga pildid). Nimetatud seadmega saate pildistada välke kas või päikese käes, ilma statiivita. Lisaks on sel palju teisi võimalusi: pildistada olukordi ja hetki, mille tabamiseks inimese reaktsioonikiirusest ei piisa. Nendel võimalustel ma siin peatuma ei hakkaks. Huvilised võivad privaatselt küsida, kui tahavad.
Antud süsteem koosneb sisuliselt väikesest arvutist, mille külge saab ühendada üks või kaks sensorit ja üks või kaks kaamerat.
Välgu pildistamise korral on sensori elemendiks fototransistor, mille abil mõõdetakse valguse nivood. Menüüs näitab hetkenivood ja kasutaja seadistab sellest kõrgema numbri, mille ületamise korral antakse käsklus kaamerale pildistamiseks. Seejuures ei ole piiranguid kaamera seadistustele nagu säriaeg, ava jne... Need saab edaspidi alati seadistada nii, et pilt tuleks hea Näiteks autos sõidu pealt konarlikul teel küljeaknast pildistades tuleb ilmselgelt kasutada üsna kiiret säriaega. Ise olen edukalt katsetanud ka 1/800 sek, aga üldiselt soovitan 1/200 või veel aeglasemalt, olenevalt olukorrast, sest üldjuhul kestab välk üsna pikka aega ja pole mõtet nn poole sähvatuse pealt pilditegemist ära lõpetada.
Hind: 250€ (sisaldab seadet, toitekaablit, sensorit välgu pildistamiseks ja Teie kaamerale sobivat ühenduskaablit). Aparaadi menüü on piisavalt lihtne, et esmakordsel kasutamisel peaks paari minutiga selle lihtsalt näppides selgeks saama. Tallinna piires võin ostjale ka väikese koolituse teha, muul juhul käiks juhendamine ja küsimustele vastamine FB teel.
Kontakt: FB profiil või e-post: andres752@gmx.com.

Müügi põhjus: kasutan ise juba müügisoleva seadme edasiarendatud versiooni. Samas vajan raha veelgi kiirema, täpsema, mugavama, väiksema ja veekindla mudeli arendamiseks, mis heal juhul saab järgmiseks äikesehooajaks valmis, kui leian piisavalt aega ja vahendeid sellega tegelemiseks.
Garantiiküsimused: esiteks garanteerin, et sihtotstarbelisel kasutamisel on välistatud kaamera kahjustamine selle seadmega. Kõik väljundid on optiliselt isoleeritud ja puudub elektriline kontakt kaamera ja selle aparaadi elektroonika vahel – see lihtsalt on absoluutselt võimatu. Ka seadme korrektse töö garantii annan aastaks. Jällegi korrektse kasutamise puhul. Kui kaamera ühendada sensori porti, siis on olemas võimalus, et kaamera saab kannatada. Samuti, kui seadmesse satub vesi sisse, on tulemused ettearvamatud.

 

 

 

 
Pildid seadmest, sellega tehtud välkudest ja veel ühest fotosessioonist, kus piltide ajastus oli selle seadmega paika pandud.