ILMAHUVILISTE JA ÄIKESEVAATLEJATE KOKKUTULEK 2017
Kokkutuleku läbivaks teemaks on kõigi vabatahtlike ilmavaatlejate koondamine ja tegevuste ühildamine.

 

2017. a suvel korraldatakse juba kaheksandat aastat järjest ilmahuviliste ja äikesevaatlejate kokkutulek.  Seekordne kokkutulek toimub laupäeval, 15. juulil Tartus, Füüsika Instituut W. Ostwaldi tn 1 (Maarjamõisas), kaardil (mõnel kaardil Physicumi vana aadress Ravila 14c).
Kokkutulekule on oodatud osalema kõik äikese- ja tormivaatlejad, ilmahuvilised ja muidu teemast huvitatud. Vastav sündmus FB-s (sotsiaalmeedias): https://www.facebook.com/events/232318890607210.
Plaanis on ettekanded ilma ja äikese teemadel, ühine lõunasöök ja võimalusel organiseeritakse ekskursioon Rahvusarhiivi NOORA, lisaks on haruldane võimalus tutvuda Kairo Kiitsaku näitusega.
Kõigil huvilistel palume osalemissoovist teatada hiljemalt 10. juuliks. Selleks on mitmeid võimalusi: saab teatada telefoni teel Ilmahuvikeskusesse Helle Raudsepale 7721530 või Laine Keppartile 7766927, saata e-kiri jogevakliima@hot.ee (Ilmahuvikeskus), laine.keppart@etki.ee (Laine Keppart) või kamenikmeister@gmail.com (Jüri Kamenik, EÄV* koordinaator). Siiski võib kohale tulla ka registreerimiseta.
NB! Kogutakse osavõtumaksu 5 eurot (pensionäridel ja õpilastel on see 3 eurot), mis makstakse kohapeal sularahas.
* EÄ ja tormivaatlejad, URL: https://eav.meteo.net.ee/index.php.

Konverentsi ajakava, kusjuures ettekannete järjekord on esitatud järgmise põhimõtte alusel: kõigepealt lai maailm ja teooria, siis tulevik, siis olevik ja kõige lõpus minevik:
10.30 Kogunemine
11.00 Avamine ja tervitused
* Sven-Erik Enno. Tänapäeva välguteadusest ~40 minutit
* Kristel Uiboupin. Kuidas atmosfääriteaduses kasutatakse tavakodanike vaatlusi ~20 minutit
* Sven-Erik Enno. Eesti Äikese- ja Tormivaatlejate Võrgu uus veebileht ~20 minutit
* Ele Pedassaar. Mis on sünoptikutel mureks ja kuidas tavakodanik saaks aidata? ~20 minutit
13.00 Lõunasöök
* Laura Altin. Ettekanne GLOBE töö ja vaatlusvõrgu kohta ~20 minutit
* Tõnu Asandi. Eesti teeilmajaamade infosüsteem 2017 ~30 minutit
* Ellu Vibur. Ilm.ee võrgustiku tööst ~20 minutit
* Ain Kallis. Ilm ja purjetamine ~20 minutit
* Laine Keppart. 2016–2017. a taimekasvuperioodi ilmastikust ~20 minutit
[Hetkel kahtlane, aga võimalusel:] 16.00 Pärast konverentsi ettekannete lõppu organiseeritakse Rahvusarhiivi (NOORA, veebileht http://www.ra.ee/noora/) külastus ja tutvutakse Füüsika Instituudi hoone katusel asuva ilmajaamaga, Kairo Kiitsaku fotonäitusega tutvumine Füüsikahoones. Võib külastada ka loodusmuuseumi (aadressil Vanemuise 46) või botaanikaaeda, kuid need on tasulised.

Ilmaprognoos [hakatakse juulis uuendama]: kahjuks pole võimalik anda nii pikaks ajaks usaldusväärset ilmaprognoosi. Ilmateenistuse sünoptik Merike Merilain: Meenub 1999. a kevad-suvi, mil viimane öökülm oli vastu 3. juunit, kuid suvi tuli järele ja sai pikk, väga soe ja päikesepaisteline. Marko Kaasiku 6 kuu prognoos: http://kodu.ut.ee/~mkaasik/pikkilm.htm.

Transpordiinfo
Kuna kokkutulek toimub Tartus, peaks olema ligipääsetavus suhteliselt hea. Füüsikahoones toimumise pärast soovitame kohale tulla oma autoga, rongiga (sõiduplaan https://tinyurl.com/m7aycdu, võib muutuda) või bussiga, viimasel juhul on eriti hea, kui peatuks Maarjamõisas (https://luxexpress.eu/et/maarjamoisa).
Kuidas rongijaamast füüsikamajja (kokkutuleku toimumiskohta) saada? Abiks on juhis rongijaamast tulijaile http://tinyurl.com/y95tewqc ja bussijaamast http://tinyurl.com/y9txgowh (mõnel kaardil Physicumi vana aadress Ravila 14c) või graafiliselt näeks rongijaamast tulek välja nii: